6 Sinema Starından 6 unutulmaz Filim

 

Sevgili okurlarımız sizlere geçen sayımızda başlayan

Sinemanın 1900 tan itibaren en tanınmış

Bayan ve Erkek oyunculardan her ay 6.

Arşivimizden seçtiğimiz filimlerini oynatacağız

Bu Ay ki filmler

 

Yayın Tarihi: 01.09.2018

 

Burhan Zihni Sanus

       Size iyi seyirler

 

 

 

Rambo Sylvester Stallone

 

 

 

 


İMBD . 8.8

Vizyon tarihi 1 Şubat 2008 (1s 30dk)

Yönetmen Sylvester Stallone

Oyuncular: Sylvester Stallone, Julie Benz, Paul Schulze devamı

Tür Aksiyon

Ülke ABD, Almanya

Biyografi

6 Temmuz 1946 doğumlu Sylvester Stallone’nın gerçek adı Michael Sylvester Gardenzio Stallone’dır.İtalyan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak New York’da doğmuştur. Doğumu sırasında meydana gelen sorunlardan dolayı yüzünün yarısı kısmi felç olmuştur. 12 okul değiştiren Sylvester Stallone sergilediği davranış bozukluklarından dolayı okullardan atılmak durumunda kalmıştır.

 

Profesyonel bir oyuncu olarak, ilk filmi 1971 yılındaki rol aldığı Woody Allen’nın çevirdiği Bananas'tır, ama asıl çıkışını 1976 yılında çevirdiği Rocky filmiyle yakalamıştır. "Bananas” adlı filmde rol aldıktan sonra aynı yıl içerisinde “ The Godfather ” için teklif alan Stallone, kendine güvenemediği için rolü geri çevirmiştir.

 

Kendini bir anda Hollywood’un en gözde oyuncuları listesinde bir numarada bulan aktör, yakaladığı bu başarıyı daha sonraki filmleriyle devam ettirmeyi başardı. Üç evliliği ve üç çocuğu olan yıldız, Rocky serisinin yanı sıra Rambo film serisiyle de özellikle erkek sinemasever kitlenin ilahı olmuştur.

 

 

Mr and Mrs Smith Brad PittAnjelina Jolie

 

 

 

 


 

İMBD: 8.6

Orijinal adı  Mr. and Mrs. Smith

Vizyon tarihi 10 Haziran 2005 (2s 0dk)

Yönetmen Doug Liman

Oyuncular: Brad Pitt, Angelina Jolie, Vince Vaughn devamı

Tür Aksiyon, Komedi, Casusluk, Romantik

Ülke AB

 

Özet ve Detaylar

John ve Jane Smith evli, normal evli bir çift olup son derece normal bir yerde yaşayıp, normal işlerde çalışan insanlardır. Tabi gizli birer tetikçi olmak, ne kadar normal diye tanımlanabilirse. Ancak ne Jane kocasının sırrını bilmektedir ne de John. Ta ki ortak bir hedefte buluşana dek. Birbirlerini öldürme görevi almışlardır. Bu amaçla bir takım araştırma işlerine başladıklarında beş ya da altı yıl sürmüş olan evlilikleri süresince birbirlerini tanıdıklarının ötesinde bambaşka yanlarını keşfederler.

 

 

Beach – Leonardo Di Caprio


 

IMBD :  8.5

Vizyon tarihi 24 Mart 2000 (1s 59dk)

Yönetmen Danny Boyle

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Virginie Ledoyen, Guillaume Canet devamı

Tür Macera, Gerilim

Ülke ABD, İngiltere

 

Richard ülkesinden Thailand'a kadar macera aşkından güç alarak yol alan Amerikalı bir serüvencidir. Zihnindeki tek şey, teknolojinin ve bilgisayarların kendi düzenini dayattığı modern ama çürük toplumdan uzak bir yerde, bir barınak edinebilmektir. Bangkok'taki ucuz bir otelde konaklarken ilginç bir Fransız çiftle tanışır. Ayrıca otelin bir diğer konuğu ise Daffy adında, Richard'la benzer ilgi alanları olan bir adamdır. Daffy, dünyada daha önce kimsenin girmediği bir sahilin varlığından söz eder. Üstüne üstlük bu sahilin yerini sadece kendisinin bildiğini ekler. Oscar'lı yönetmen Danny Boyle'un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrolünde Leonardo Di Caprio var.

 

 

Morgan Freeman İnancın Hikayesi

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Çıkış Tar: 2016 National Geographic NİMBD: 8.8

 

Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi, Tanrı'ya dair destansı ve derinlemesine bir araştırma belgeseli. Yaratımın gizeminden, mucizelerin gerçek gücüne ve yeniden dirilmeye kadar, her bölüm büyük bir soruya odaklanıyor. Bu zamansız ve evrensel gizemler her inançtan, herkesi etkileyen konular.

 

Morgan kendini dünya çapında yapılan dini deneyimler ve ritüellere bırakacak: Kudüs'teki Ağlama Duvarı, Hindistan'daki Bodhi ağacı ve Amerika'daki modern mega kiliselere gidecek. Nörobilim ve kozmoloji ile, dinin geleneksel alanının nasıl kesiştiğini test etmek için bilimsel laboratuvarlarda bir test konusu olacak. Ve arkeologlarla atalarımızın kayıp dinlerini ortaya çıkarmak üzere, Türkiye'de bulunan Göbekli Tepe gibi yerlere yolculuğa çıkacak. İnsanın Tanrı ile olan ilişkisi insanlık tarihinin en önemli sorusu. Bu yıllara ve dünya çevresine yayılan hırslı keşif gezisi,inanç konusunun, dinimiz ne olursa olsun, hayatlarımızı nasıl şekillendirdiğini anlamayı hedefliyor.

 

Morgan Freeman bu bölümde; Etiyopya'daki şeytan çıkarma törenlerinden, Tanrılara insan bağışlayan antik Maya medeniyetlerine kadar çeşitli konulara değinerek kafamızdaki cennet ve cehennem algısının kaynağına iniyor.

 

 

The Bodyguard – Kevin Costner, Whitney Houston


 

İMBD . 8.7

 

Geçmişin gizli servis ajanı Frank Farmer 'ın(Kevin Costner), tehlikeli bir hayranı tarafından tehdit edilen ünlü pop yıldızı Rachell (Whitney Houston) koruma göreviyle yolları kesişir.. Önceleri, gözü güvenliği sağlamak dışında birşey görmeyen koruma ve özgürlüğüne düşkün pop yıldızı hiç anlaşamaz. Fakat daha sonra aralarındaki gerilim, aşka dönüşür. Kalbinin kapılarını aşka kapamış olan adam, aşkı ve sorumluluğu arasında sıkışıp kalmıştır. Sonuda elbette aşk galip gelir.