Pdf

Tarihte hayaletler

 

 

Video

Dünyanın doğruladığı 10 gerçek hayalet görüntüsü

 

Yayın Tarihi: 01.09.2018

 

 

 

 

Freddy  Jackson

 

Yukarıdaki ilginç resim  1919 senesinde 1975 de Sir Victor Goddard bir emekli Royal Air Force ( İngiliz Hava Kuvvetleri ) subayı tarafından çekilmiş

 

Bu resim Goddard’s uçuş takımının resmi. Buradaki ekip Birinci dünya savaşında HMS Daedalus gemisinde İngiliz Donanmasıyla katılmıştı.

 

Resimde ekibin resminin sol tarafında yukardan 4 sırada  oradaki pilotun arkasında görünen bir hayalete ait resimdir. BU Freedy Jackson ‘un resmidir.  Kendisi bu ekibin uçuş teknisyenidir. . Freddy  resmin çekildiği gün sabah bir uçağın pervanesinin çarpması neticesi ölmüş ve arkadaşları onun cenaze merasimi dönüşü hatıra olarak bu resmi çekmişlerdir. Resmi gören bütün arkadaşları onu tanımışlardır. Resim o zaman birlik kumandanı tarafından teknik kontrol için Kodak Fotoğraf inc. Co.CA. laboratuarına gönderilmiş ve orada yapılan araştırmalar neticesinde bunun hiçbir hile veya teknik bir yaptırım içermediğini gerek cam  negatifi gerekse aslının üzerine bir değişim yapılmadığı bildirilmiştir.

 

Parapsikoloji uzmanlar ise  bunu Freddy ‘inin ölümünü kabul etmediğini kendi varlığını ispat için o resimde göründüğün söylemişlerdir.

                                                                   

1935 de SirVictor Goddard artık bir uçan  bölük kumandanıdır. Onun başından ikinci izah edilemeyen bir olay geçer İskoçya  Edinburg kentinden İngilterenin Andover şehrine uçarken. Yolda çok tuhaf bir fırtına ile karşılaştı bu fırtına onu sanki zaman tünelinde gelecekte  başka bir zamana taşıdı.

 

Bu olayı kendisinin  “ Time Gezginleri “  isimli makalesinden okuyacağız

 

 

ZAMAN GEZGİNLERİ :

 

Zaman makineleri ancak sinema filmlerin de görülmektedir. Buna karşın bir çok insan zaman kayması diye adlandırabileceğimiz olaylar yaşamışlardır.

 

Nereye ve hangi tarihte beli bir zaman dilimine seyahat etmek istersiniz. BU halkı uzun zamandır büyük bir zevkle seyrettiği film mevzularıdır. Bunu oluşma imkanı insan için büyük bit heyecan ve zevk kaynağı.

 

Bu tip fanteziler  bir çok hikayenin temasıdır, bunlardan H.G. Welles – Zaman makinesı , Geleceğe dönüş yolculuğu – Uzay yolu dizisi en tanınmışlardır

 

Günümüzün bazı bilim adamları bunun ola birliği olduğunu ileri sürmektedirler. Teorik olarak ispatlamaktadırlar. Ancak yine bugüne kadar kimse bunu fiilen gerçekleştirmiş değildir.

Başka yer başka mekanda yaşanmış bir çok olay vardır sizlere bunlardan birini anlatacağız.

 

1935 de  İngiliz Hava kuvvetleri binbaşısı  Sir Victor Goddard Hawker Hart tipi çift motorlu uçağında İskoçyanın Edinburg Kentinden  İngilterenin  Andovar üssüne uçarken yolu üzerinde bulunan eski boş bir hava  alanının üzerinde geçmesi icap etti Bu Edinburg yakınındaki Drem meydanıydı. Meydan otlarla kaplanmış  hangarlar kısmen yıkılmış etraf karga sürüleri tarafında istila edilmişti.

Goddard havaalanının üzerinden geçtikten sonra yoluna Andover’e doğru devam etmiş fakat yolda tuhaf bir fırtına ile karşılaşmıştır. Fırtınanın yüksek rüzgarı arasında gökyüzünde sarı renkte  - kahverengi tuhaf rüzgarlar belirir Uçağının kontrolünü kayp etmiştir uçak bir spiralin içine girmiş ve hızla yere çakılmağa başlamıştır.  Tam yere yaklaşırken birden uçağın burnu dikilir ve rotasını geçtiği Drem  hava alanına doğru düzeltir. Uçak bir müddet uçtuktan sonra Drem hava alanının üzerine gelir. Hava açık parlak bir rüzgar vardır. Ancak bu kere  Drem hava alanı bambaşka bir şekildedir. Hangarlar yepyeni  gibidir. Yerde 4 uçak vardır. Üç tanesi çift motorludur. Fakat değişik bir sarıya boyanmıştır. düncüsü tek motorludur. Ancak bunlar 1935 İngiliz Hava kuvvetlerinde bulunmayan bir uçaktır.

 

Etrafına teknisyenler dolaşmaktadır bunlarında giysileri kahverengidir fakat  halen Hava kuvvetlerinde bütün teknisyenler Mavi üniforma giymektedirler. Aşağıda hiç kimse onun bu uçuşuyla ilgilenmiş görünmemekte ve hatta başını kaldırıp da bakmamıştır. Dönüşte  tekrar aynı fırtına ile karşılaşmış ama bir  sapma yaparak fırtınanın dışından geçerek Andover üssüne inmiştir.

 

BU olayı anlattığı pilot arkadaşlarından bir çoğu aynı şeyin kendi başlarına da geldiğini ama çekindiklerinden anlatmadıklarını söylemişlerdir.

 

1939 senesinde  İngiliz Hava kuvvetleri  teknisyenleri kahverengi üniformalar giymeğe başlamış ve gördüğü tek motorlu uçak da 1940 senesinin avcı uçağı olmuştur

 

 

 

Olayın Tahlili :  Dr. Raul Rios Centano  paranormal olaylar uzmanıdır . Dr. bu olayı araştırıp düşüncesini bildirmiştir.

 

“Evrende her şey enerjidir . Bugün oluşmakta olan her türlü olay bir enerji formu olarak etrafa dağılmaktadır . Bu dağılan ışınlar uzaya yayılmakta ve sonsuza kadar kuvvet kaybederek ama yine düşük frekanslarda var olarak devam etmektedir.

 

Bazı olaylarda tam olarak açıklanamayan bir oluşuma ait ışın demeti bu dağılmasını gerçekleştirememekte ya bir arazi engeline takılarak veya kuvvetli rüzgarların etkisinde yine oluştuğu mahalle yakın yere geri dönmekte ve hala kuvvetini kaybetmediyse oradaki insanlar tarafında görülebilmektedir.

 

Bunun tersine bir oluşum Evrenin ilk evresine ait big bang patlamasından sonraki 200 bin senesinin çekilmiş olan fotoğrafıdır. Tam bizden 13.7 milyar ışık yılı uzaklıkta. Aynı şekilde bizden binler milyonlarca ışık yılı uzakta olan yıldızların ancak bize varan ışınlarının resmini çekebiliyoruz O ışınlar bize doğru çok uzaklardan geliyor bu olayda ise bizim olduğumuz yerde beli bir zaman evvel oluşmuş olayın ışın demetini bir şeklide biz yakalayınca o olayı tekrar görebiliyoruz.