SİNAN CANAN
İnsan Neyi Arar

                     

Video

14 ekim 2018 İnsan bir ömür neyi arar - (Sinan Canan)
Bilmeden bilmek Örüntü gözü - (Sinan Canan)
İnsanın Fabrika ayarları - (Sinan Canan)
Yalan Dünya yarsız olmaz - (Sinan Canan)
Din - Bilim İlişkisi - (Sinan Canan)

 

 

Yayın Tarihi: 01.11.2018

 

 

Prof. Dr.Sinan Canan Bir beyin uzmanıdır, ancak bunun yanında hayatımızda yaşamımız boyunca

Gerek Dini olarak gerek Felsefi gerekse Biyoloji ilmine ait bir çok SAHADA  İNSANLARIN MERAK ETTİĞİ

Sorulara son derece ilginç cevaplar ihtiva eden konferanslar vermekte.

 

Size  bu konferansların VİDEO’ larının bir bölümünü  yukarıda  yayınlıyoruz

 

Derleyen; Burhan Zihni SANUS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof Dr. Sinan CANAN

Kimdir

 

 

 

 

 

Beyin alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof.Dr. Sinan Canan, Üsküdar Üniversitesi kadrosuna katıldı. Prof.Dr. Canan,Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında çalışmalar yürüten Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapacak.

 

Beyin alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof.Dr. Sinan Canan, Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi’nin kadrosuna katıldı. Prof. Dr. Canan, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapacak. Beynin çalışması konusundaki dikkat çekici tespit ve gözlemleriyle tanınan Canan, bu gözlemlerini yaptığı konferanslarla bilim dünyasından hayatın içine taşıyor.

 

Sinan Canan kimdir?

 

1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2010 yılında Tıbbi Fizyoloji Doçenti ünvanını aldı. Başkent, Turgut Özal ve Yıldırım Beyazıt Üniversitelerinin tıp fakültelerinde toplam 10 yılı aşkın süre öğretim üyesi olarak çalıştı. Tüm akademik kariyeri boyunca disiplinlerin sınırlarında yer alan araştırma konularıyla ilgilenmeyi tercih etti.

 

Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki biçimler, Öğrenme, Lisan ve Söz  yitimi, Zihin ve Beyin, Zihinsel Performansın Sinirbilimi, Yaratıcılık ve İnsan Beyni, Sanat ve Sinirbilimi, İnançların Sinirbilimi, Eğiten Beyin, Öğrenen beyin, Anne-Babalar için beyin bilgi gibi konularda ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemekte, bilimi ve özellikle de zor addedilen bilimsel konuları herkesin anlayabileceği anlatılara dönüştürme işi, zamanının çoğunu kaplamaktadır.

 

 “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”, “Değişen Be(y)nim“, “Unutulacak Şeyler” ve “Beynin Sırları” adlı kitapların

yazarıdır. 2013 yılında bir bilimsel anlatı ve araştırma merkezi olan [n]Beyin‘i kurmuş ve 2017 yılı sonuna kadar bilimsel kurul başkanlığı görevini yürütmüştür. Şu anda Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 2017 yılında İstanbul’da kurduğu Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık Şirketi ile kişisel ve kurumsal eğitim çalışmalarını sürdürmekte; Türkiye Milli Sağlık ve Doğa Bilimleri Derneği (SADE) yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.