PARANORMAL

RUHSAL VARLIK:  KATİE KİNG

 

 

 

                                                  Ruhsal Varlık Katie King ve Sir Daniel Douglas HUME

 

Pdf

Evrenin Gizli Boyutları

 

Video

Ruhsal Varlık KATIE
Hologram Olarak Ruhsal Varlık Hans Tendam
Metafizik Varlıklar

 

 

RUHSAL VARLIK

 

KATİE KİNG

 

           İngiliz medyum Florence Cook ‘un Maddeleştirdiği Katie King adlı  ruhsal varlık en ünlü Materyalizasyon  olayıdır. Bu yazımızda 19 yüzyılda olan bu hadiseyi inceleyeceğiz.

 

Katie King Materyalizasyon  özelliğine sahip bir  ruhsal varlıktı.Tıpkı normal insanlar gibi yürüyebiliyor ( bakınız Ruhların görünmesi / s.23 Evrenin Sırları Cilt II ) ve konuşabiliyordu.Tam anlamıyla  madde haline gelebiliyordu. 1850 den 1870 lerin ortasına kadar Katie İngiltere ve Amerika da medyumlar arasında oldukça tanınan bir ruhsal varlıktı. Katie için psişik ilerlemelere yararlı olmak aynı şekilde ruhlar dünyasını onayını almakla birdi.

 

             Katie’nin ilk defa görünmesi 1850 senesinde Davenport Kardeşlerin  seanslarında oldu. Daha sonra Koons ailesinin seanslarında gözüktü. İlk fotoğrafları Dr. Glen Hamilton tarafından çekildi.

 

           Katie’ye göre dünyadaki hakiki ismi  Annie Owen Morgan idi ve kendisinin meşhur korsan  Henry Morgan’ın kızı olduğunu İddia ediyordu.Henry Morgan’ın korsanlık adı John King idi ve Katie de bu ismi kendisine yakıştırıp takma adı olarak“Katie King”i almıştı.Hakiki hayatında Annie Morgan namı diğer Katie King bir hırsız ,eşkıya ve hem fahişe hem de katildi. İddiasına göre üç kişi öldürmüştü. Yirmi yaşında ölmüştü. Öteki Aleme göçünce kendisine vazife olarak  başka bir alemin varlığını ispat etmeği seçmiş ve bu yüzden bu dünyaya gelmeğe başlamıştı. Bu görev ona günahlarından arınması için verilmişti. Katie Devenport kardeşlerin yaptığı seansta konuştuğu zaman ruhsallıktan uzaktı, sesi tıpkı can çekişen bir insanın cılız sesi gibiydi. Varlık Londralı bir genç kızın medyumluğu ile kendisini tanıtmaya başladı bu medyum Florence Cook idi

 

 Florence Cook :

 

                                                              

 

1856 da Londra da doğmuştu ve daha çocuk iken Meleklerin sesini duymak istediğini devamlı söylüyordu. Küçükten Devamlı varlıklar gördüğünü iddia ederdi fakat asıl medyumluğu15 yaşında başladı. Bir çay partisinde Masayı havaya uçurdu.

 

         Genç kız olunca evinde Ruh çağırma toplantıları idare ediyordu . Kızının eli ayna yazısı ile mesaj veren ruhun eli tarafından yönlendiriliyordu. Bu yazı ancak aynaya yansıtılınca okuna biliniyordu. Ruh ona bir kitapçıya gitmesini söyledi, bu kitapçı onu  Dalston Spiritulalist Birliği ile tanıştıracaktı. Burada Florrie , The Sipiritualist adlı derginin yayıncısı ile ilişki kurdu ve artık halka açık seanslar düzenliyordu.Bu normal üstü olay bazen Florrie’nin utanmasına sebep oluyordu zira bir keresinde ruh onu izleyenlerin başlarının üstünde havaya kaldırmış ve elbisesini soymuştu. Bunun üzerine Anne ve Babası halka açık seansları yasaklamışlardı.

 

         1872 senesinde nisan ayında Cook ların evinde Katie King kendini maddeleştirmeye çalıştı bu sırada yüzü kabinin perdeleri arasında sanki ölü yüzü gibiydi. O yıl içinde Katie nin görüntüsü kabinden dışarıya adım attı. Florie nin medyumluğunu ünü gittikçe arttı ve bir çok ziyaretçi seanslara katılmağa başladı. Bunlar Katie ile karşılaşma fırsatı buldular. Ziyaretçiler arasında Manchester dengelen zengin iş adamı Charles Blakburn de vardı, ve Florie ile anlaşma yaptı.

 

         Katie gibi maddeleşen varlıkların “Ektoplazma” ( ectoplasm) denilen bir madde den meydana geldikleri düşünülür.

 

 

 

 

 

Ayakta arkası dönük vaziyette Katie King  İskemleye başını koyup uyuyan Florence Cook

 

ektoplazma çok garip kendine mahsus canlıya benzeyen iğrenç ve kuşku veren bazen et gibi sert bazen ise gaz gibi uçucu çok kuvvetli ozon kokusu yayan bir maddedir. Bu medyumun vücudundan yayılır Süt gibi rengiyle yavaş yavaş çoğalarak bir varlığın vücudunun şeklini alır iyice de maddeleşince canlanır.

 

Charles Richet isimli bir Fransız bilim adamı tarafından incelenmiştir.Yayılan bu madde dokunuşa sıcakça Et gibi elastiki ve medyumun  vücudunun kulak –ağız-burun-göz-vajina-göbek gibi deliklerinden dışarı yayılır  maddenin yapısı bulutumsu bir halden sis halindeki maddeye , ağır ve kordonsu bir şekle kadar değişik formlarda bulunmaktadır. Güneş ışığına tutulduğu zaman yok olur ve yine gölgelik yerlerde birden bire ortaya çıkmaktadır. Bu da aracı olan medyumlara zarar verme ihtimalini doğurduğundan   seanslarda Medyumlar alaca karanlık yerleri tercih etmektedirler.

 

Bu zaman içerisinde Katie hemen hemen her gün Cook’ların  evinde görülüyordu.O artık ev halkının bir üyesiydi. Aile onun evin içinde dolaştığını hatta Florie ile birlikte yatağa girdiğini belirtti. 9 aralık 1873 te seans devam ederken maddeleşen Kaite, William Volckman tarafından tutuldu.Volckman bir Spiritualist idi . Katie ile Florence arasındaki benzerlikten şüpheleniyordu  Bu yakışıksız itişme  Cainthnessal Kontesinin önünde cereyan etti. İtişme Volckman’in  Florence’ın nişanlısı Edward Elgie Coner arasında oldu  Kontesin ve Harry Dunphy nin müdahalesi ile önlendi. Böylelikle gerek medyumu gerekse Katie!nin bir zarar gelmesine mani oldular. Bu arada adamın elinden kurtulan Katie ayaklarından başlayıp başına kadar  yükselen bir görünmezliğin içinde ortadan kayboldu. Katie’yi bırakan Volckman  Florie’nin arkasında bulunduğu paravana doğru atıldı ve örtüyü kaldırıp içeri bakınca orada Florrie’nin seans başladığındaki bağlanmış durumun da olduğunu gördü ve çok şaşırdı. Bu olay etrafa yayıldı ve seyircilerin Medyuma veya maddeleşen Varlığa karşı saldırıları çok büyük tepki aldı. Kısa zaman sonra William Volckman ‘in Florence’ın rakibi olan Samuel Guppy isimli bir diğer  medyumun nişanlısı olduğu belirlendi ve az zaman sonra evlendiler  adamın bu hareketi nişanlısı karşısında Florrie’yi kötü duruma Düşürmek için yaptığı anlaşıldı.

 

         1874 de Florri kaptan Elgie Corner ile evlendi. Corner sanki iki kadınla birden evlendiğini, kendisinin bile bazen hangisinin karısı olduğundan emin olmadığını anlatıyor. Medyumla Katie’nin ruhunun aynı görünümde olması şaşırtıcı değildi.

 

 

 

         Aynı zamanlarda dünyaca meşhur medyum Daniel Douglas Home tanınmış bilim adamı Sir William Crookes tarafından bir sürü teste tabi tutuluyordu. Bunu duyan Florrie derhal Sir William ile temas ederek Kendinin de onun tarafından incelemeye ve testlere tabi tutulmak istediğini bildirdi ve böylelikle Bilime

 

Hizmet edebileceğini ileri sürdü. W Crookes bu teklife çok mem- nun kaldı zira böyle meşhur bir medyumun bilim için bir sürü katı testlere tabi tutulmaya  razı olması bir çok yeni şeyin öğrenilmesine ön ayak  olacaktı.

 

Sir William  Crookes  solda  ortada beyaz elbiseli Katie King  Sağda  Florence Cook

 

 

W. Crookes’un araştırmaları :  Araştırmalar başlayınca Crookes. Florence ‘ı ve ailesini Londra daki evine yerleşmeleri için davet etti. Crookes 1874 de Katie King’in 55 adet resmini çekti bu resimler çekilirken Medyum Florence ile maddeleşmiş Katie ayrı ayrı yerlerde durmaktaydılar.ve Katie canlı bir insandan farksız olarak oturuyor , konuşuyor,yürüyor ve kendisine dokunulmasına izin veriyordu ve müstakil bir insandan hiçbir farkı yoktu.Onun elini veya vücudunu tutuğunuz zaman  derisinde bir insan sıcaklığı hissediyor ve insana dokunmuş gibi oluyordunuz. Hatta bu fotoğrafların çoğunda gerek Florrie gerekse Katie yan yana konuşuyorlardı veya oynuyorlardı. İkisi iki müstakil insan gibi hareket ediyorlardı. Resimlerin bir tanesinde  William Crookes Katie ile kol kola girmiş yürüyorlardı.

 

         The Daily Telegraph ‘ın muhabiri de Katie King seanslarına katıldı. Muhabir gazetesine kendini Katie king diye tanıtan tamam- en maddesel bir ruh gördüğünü bildirdi. Magnezyum ışığında onun fotoğraflarını çekti. Ayrıca onun maddeleşmiş Florrie olamayacağını iddia etti. Çünkü medyum hala siyah Elbiseleri içinde idi kolları bağlıydı ve  de kaskatı kesilmiş durumdaydı. Katie’nin gerçek olup olmadığını kanıtlamak.isteyen başka biri de Alexander Aksakof idi. Aksakof Rus çarının danışmanıydı. Aksakof Rusyanın öncü spritüalistlerinden biriydi . Bir çok ünlü medyumla çalışmıştı. .Aksakof Florrie’nin çalışma şeklini inceledi seanslarında bulunup araştırmalar yaptı ve hiçbir hile olmadığını söyledi.

 

         Aksakof seanslardan birini şöyle anlatıyor .: Katie King kendisine sorular sormamı istedi.

 

“İmalı bir şekilde ona sordum, Medyumunuzu bana gösterebilir misiniz ?” “Bana şu cevabı verdi: Tabii kesinlikle . Gel de bak, sandalyeden kalktım perdenin arkasına gittim. Perdeye beş adım atmıştım ki görüntü yok oldu , önümde siyah köşe vardı Medyum siyah giysiler içinde koltukta oturuyordu ve sıkıca bağlıydı. Elimde lambayla perdenin arkasında durdum.

 

Medyumla yüz yüze yalnızdık kendisi derin transta idi. Sandalyede oturuyordu iki eli arkadan bağlıydı ışık medyumun yüzünde parlıyordu, ses çıkararak yavaş yavaş uyanmaya başladı.Aksakof Medyumun üzerindeki düğümlerin hiçbirinin çözülmemiş olduğunu gördü ve kendisi bunları çözebilmek için çok uğraştı.

 

         Netice olarak  Katie King – Florence Cook olayı W. Crookes gibi dünyaca meşhur ve ciddiliğiyle Tanınmış bilim adamı ve ona yardım eden diğer araştırmacılar tarafından“hiçbir hile ve sahtekar- lık karışmamış tamamen “ genuine” hakiki olan bir Materyalizas –yon olayı olduğuna dair garanti verilmiştir.”

 

         1875 de Katie üzülerek yakında Florence dan ayrılmak  zorunda kalacağını zira Dünyada bulunma süresinin sonuna geldiğini açıkladı. W. Crookes kendisinin de şahit olduğu ayrılma sahnesini şöyle anlatır “Katie son bir kere daha Florence’ın salonunda  gözükür ve Florence yerde yatmakta olduğu tarafa onun yanına gider Medyumun mzuna dokunur  onun kalkmasını zira kendisinin gitmesi gerektiğini bildirir Kendisine yalvarır. Birkaç dakika baş başa konuşurlar bilahare Florrie göz yaşlarına boğulur ve konuşamaz  hale gelir . Sonra yanında duran W. Crookes ‘un kollarına baygın yığılır.Onu alıp yere yatıran Crookes Etrafına bakınca Katie’nin yok olduğunu görür.

 

          Florence Cook sevgilisiyle evlenir ve altı sene Medyum –luktan çekilir . Sonrada “ Marie “ adındaki bir varlıkla beraber tekrar seanslar yapar bu Marie çok hareketli olup devamlı şarkı söyleyip dans eden bir ruhun  tezahürüdür. 1880 de Florrie medyumluğu bırakıp ev hanımı oldu  ve 1904 senesinde vefat eder.

 

      Florence’ın rakibi Samuel Goupy      Katie 1903 de Dr. Glen Hammiltonun idare ettiği bir seans ta görünür Kanada da ve son olarak da 1974 de Roma daki bir seansta yine görünür. Bir daha görünüp görünmeyeceği bir sır.

 

          Acaba tekrar beyaz elbisesi içinde görünüp canlı bir insan gibi hareket edip bizleri şaşırtacak mı?

 

 

 

Editörün Notu :  Yukarıda kaleme aldığımız bilim dünyasında herkes tarafından tanınan zamanın en büyük ve sözüne güvenilir alimleri tarafından çok sıkı kontrollerden geçmiş bir “varlığın”   yaşamını okudunuz  ve çekilmiş resimlerini  görmektesiniz.

 

 

 

İnsanın  mantığı böyle şeyleri kabul etmekte ilk zamanlar son derece zorlanıyor ancak sizde metafizik ve spritualizm ilimleri ile ilgilenince bunun gibi daha bir çok olaya  tanık oluyor ve hatta deneylere iştirak edince bunların açıklamalarını da inceleyince anlamak ve kabul etmekte sizin için gayet mantıki geliyor.

 

 

 

Daha iler ki sayımızda  sizlere öteki alemden bu dünyadakilerle

 

Sesli bağlantı kuran ruhların seslerin dinletmeğe ve resimlerini göstermeğe çalışacağız.

 

 

 

Bu yazımız hakkında bilgi almak veya fikrinizi belirtmek için aşağıdaki Mail adresimizi

burzsan@gmail.com

 

Arayın. Teşekkür ederiz.